0

The Dalles Chronicle Local High School Sports Schedule

— FRI., MAY 3

Prep Tennis

Stanfield at Sherman, 2:30 p.m.

Prep Track and Field

TDW at Dean Nice Invitational in Gresham, 3 p.m.

South Wasco at Jeff Ager Invite at Glenwood, Wash., 4 p.m.

Prep Baseball

TDW at Hermiston, 4:30 p.m.

Prep Softball

TDW at Hermiston, 4:30 p.m.

SAT., MAY 4

Prep Tennis

Sherman at Helix Tournament in Pendleton, 9 a.m.

Prep Track and Field

Dufur, Sherman at PLS 1A Classic invitational in Sherwood, 3:45 p.m.

Prep Baseball

Sherman at Horizon (2), 11 a.m.

Stanfield at Dufur (2), 11 a.m.

JBO Youth Baseball

Knuckleball Classic Tournament

Saturday pool play schedule

Game 1 0845 a.m. Field 1 TD vs Lincoln City

Game 2 0900 a.m. Field 2 TD--Townsend vs Silverton Foxes

Game 3 0915 a.m. Field 3 Hood River Eagles vs Lincoln

Game 4 1115 a.m. Field 1 Hood River vs Bend Jr Lava Bears

Game 5 1130 a.m. Field 2 TD-Townsend vs Reedville

Game 6 1145 a.m. Field 3 TD--Routson vs Estacada

Game 7 145 p.m. Field 1 Lincoln vs Bend Jr Lava Bears

Game 8 200 p.m. Field 2 Lincoln City vs Estacada

Game 9 215 p.m. Field 3 Silverton Foxes vs Reedville

SUN., MAY 5

JBO Youth Baseball

Knuckleball Classic Tournament

Sunday bracket play

Number 1 Seed has bye

Game 1 0900 a.m. Field 1 Seed 2 vs Seed 7

Game 2 0900 a.m. Field 2 Seed 3 vs Seed 6

Game 3 0900 a.m. Field 3 Seed 4 vs Seed 5

Game 4 0900 a.m. Field 4 Seed 8 vs Seed 9

Game 5 1130 a.m. Field 1 # 1 Seed vs Winner Game 2

Game 6 1130 a.m. Field 2 Winner Game 1 v Winner Game 3

Game 7 1130 a.m. Field 3 Loser Game 1 vs Loser Game 2

Game 8 1130 a.m. Field 4 Loser Game 3 vs Winner Game 4

Title Game 200 p.m. Field 1 Winner Game 5 v Winner Game 6

3/4 Game 200 p.m. Field 2 Loser Game 5 vs Loser Game 6

5/6 Game 200 p.m. Field 3 Winner Game 7 v Winner Game 8

MON., MAY 6

District Boys and Girls Golf

TDW at Big River Golf Course in Umatilla, 9 a.m.

Comments

Use the comment form below to begin a discussion about this content.

Sign in to comment